farkındalık sonrası hayat

A-ha anı olarak da bilinen bilincimizdeki hareketlenmeden söz ediyorum; farkındalık. Bu anın büyüsünü yaşayan bilir, çok kıymetlidir ama bu bilinci uzun süre hayatımızda tutmak gayret, çalışma, çaba ister.

Farkındalık anı gelip geçen bir deneyim değildir, değiştirici, dönüştürücü etkisi vardır. Bir kez bilincinizde bir “kıpırdanma” olduğunda, artık ondan önceki zihninizi, düşünme tarzınızı hatırlamazsınız bile, duyularınız olayları, kişileri bugüne kadar olduğundan farklı şekilde algılamaktadır, bakış açınız değişmiştir, çevreniz, dünyanız da buna ayak uydurur.

Bedenin mucizesini, enerjiyi , nefesin değerini bilirsiniz, sizi doğadan, süper bilinçten ayrı tutan her ne varsa, olmasa da olur denen her şeyden bir zaman sonra kurtulmak, uzaklaşmak istersiniz, suni, sahte duygulara, kişilere zaman harcamazsınız. Sürekli pozitif ve mutlu “görünme” derdiniz olmaz ama problemleri de abartmazsınız, herkesi olduğu gibi kabul edersiniz, kendinizi de. İnsan ilişkileri stres kaynağı olmaktan çıkar hatta stres kelimesini dilinize almadığınız gibi hayatınıza hücrenize de almazsınız. Sizi iyilik yapmaktan, yardım elinizi uzatmaktan alıkoyan “ben iyiyim ama çevre kötü” zihin kalıbından çıkarsınız.

Eğer ki bu bedenlerle değişim yolculuğunda olduğumuzun farkına varırsak, başka bir bilinçle ve sevgiyle yolumuza devam ederiz.. farkındalığım yüksek diyenlere kendilerini görmek için bir nevi küçük bir test olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir